Jak určit hodnotu perel?

Hodnota perly se může dramaticky lišit v závislosti na mnoha faktorech jako je typ perly, velikost, barva, kvalita povrchu a další. Divoká perla bude mít větší cenu než kultivovaná perla. Kolik tedy perly stojí?

perly-tvar

  • Typ perly - perly z Jižního moře jsou nejcennější
  • Velikost perly - Větší perly jsou cennější než ty menší
  • Barva perly - Perly mají mnoho barevných odstínů. Klasická bíla a černá je žádanější než například hnědá
  • Tvar perly - Čím je perla zaoblenější, tím má větší hodnotu
  • Lesk perly - Musí mít lesklý povrch, abych měla hodnotu
  • Kvalita povrchu perly - Čím více povrchových vad má perla, tím menší hodnotu má

 

Typ perly

SLADKOVODNÍ PERLY - Sladkovodní perly se obvykle nacházejí v jezerech a řekách v Číně. V posledních letech se kvalita sladkovodních perel drasticky zlepšila a výsledkem jsou krásné perly, které jsou čistší, kulatější a lesklejší. 

 

JAPONSKÉ AKOJOVÉ PERLY - Od 30. let jsou perly Akoya nejznámější perlou na světě. Akoya perly jsou často velmi kulaté a kulovitého tvaru a jsou doplněny velmi vysokým leskem. Běžně je nosí nevěsty na svatební den.

 

TAHITSKÉ JIŽNÍ MOŘE PERLY - Tahitské perly, známé také jako černé jihomořské perly nebo jednoduše černé perly, jsou ceněny pro své neuvěřitelně exotické barvy a zrcadlový lesk.

 

BÍLÉ A ZLATÉ JARNÍ MOŘE PERLY - Bílé a zlaté perly jižního moře jsou ceněny pro svou klasickou barvu i výjimečné velikosti. Tyto vzácné drahokamy vyrábí ústřice Pinctada Maxima, která se nachází ve velmi hlubokých a pobřežních vodách. 

 

Velikost perly 

Sladkovodní perly mají velikost od 5 mm do 13 mm. Perly o velikosti menší než 7 mm jsou považovány za perly na menší straně, zatímco 7-8 mm a 8-9 mm patří mezi nejoblíbenější velikosti vybrané pro náhrdelníky ve sladkovodních perlách. Cokoli o velikosti od 9 do 10 mm a výše je považováno za nadprůměrné a takové perly jsou vzácnější a cennější.

 

Tvar perly 

Kulaté - Kulaté perly jsou nejcennější a často nejžádanější ze všech tvarů perel. Polokulaté perly jsou prakticky kulaté a při navlečení jako náhrdelník nebo náramek budou vypadat kulaté.

akoya-pearls-1

Kapka - Perly jsou symetricky prodloužené perly, které často mají podobu slzy. Perly jsou nejen jedinečné, ale také nesmírně cenné, když je najdete v dokonalém „hruškovitém tvaru“.

Kapka-tvar-perla

Barokní - Barokní perly jsou nepravidelného tvaru a občas protáhlé. Mnoho lidí miluje výrazný „charakter“ perel barokního tvaru. Tyto perly se často nacházejí v designérských špercích.

barokní-tvar-perel

Barokní kruh - Kruhovo-barokní perly se snadno odlišují svými jedinečnými prsteny obklopujícími perlu. Kruhovo-barokní tvary jsou nejběžnější v tahitských a jihovýchodních perlech. Jedná se obecně o nejdostupnější ze všech tvarů perel.

barokni-circle-tvar-perel  

Kvalita povrchu perly

Značení-kvality-perel

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení